ثبت نام

دومین دوره تخصصی افترافکت برای موشن گرافیک

شروع دوره
2 آبان
مدت زمان دوره
56 ساعت
تعداد جلسات
14 جلسه

معرفی دوره

اگر نیم نگاهی به پروژه های سینمایی داخلی و خارجی و یا تیزر های تبلیغاتی بیندازیم ، بدون شک بالای 90 درصد ردپای موشن گرافیک دیده میشود که قابلیت ساخت یک محصول توسط یک نفر را دارا می باشد و از این رو منبع درآمد بسیار خوبی چه در بازارهای داخلی و چه در بازار خارجی می باشد.

این رشته فوق العاده در دانشگاه ها تدریس نمیشود اما با توجه به نیاز بالای بازار کاری ایران و همچنین کم بودن فعالان تخصصی در این زمینه میتواند به عنوان یکی از گزینه های اصلی ورود به بازار کاری انتخاب شود.

در کلاس موشن گرافیک ، به شما مطالب را از 0 تا 100 به صورت گام به گام با لحنی آسان، ساده و روان ارائه میدهیم. از آنجا که پایه تمام نرم افزارهای تخصصی ، پروژه محور بودن آنهاست ، با تکیه بر پروژه های متعددی که خود شما هنرجوی عزیز در کلاس موشن گرافیک انجام میدهید ، هر مطلب را برای همیشه یاد خواهید گرفت و با تسلط کامل به نرم افزار های مرتبط ، دوره motion graphic را با موفقیت به پایان خواهید رساند.

موشن گرافیک چیست؟

موشن گرافیک، تکه هایی از انیمیشن دیجیتالی هستند که هماهنگ با یکدیگر کار می کنند تا تصویری متحرک خلق کنند و در زمان استفاده از نمایش های چند رسانه ای، اغلب با فایل های صوتی ترکیب می شوند. موشن گرافیک هایی که با فناوری رسانۀ الکترونیک مانند فایل صوتی، تصویری، ارائه های پاور پوینت، CD-ROM ، نمایش های چند رسانه ای، و محتوای آنلاین ترکیب می شوند، می توانند با فنآوری های دستی مانند phenakistoscope (یکی از اصلی ترین اشکال موشن گرافیک)، thaumatrope (یک اسباب بازی معروف در سال های 1900)، zoetrope (یک ابزار قبل از فیلم برداری) ، flip book (یک سری از صفحات که بتدریج از یک صفحه به صفحۀ بعدی می رسند) نیز نشان داده شوند. در حالیکه اشکال مختلف انیمیشن های تجربی ممکن است نقاشی متحرک نامیده شوند، این رشته بعلت کاربرد انیمیشن و تاثیر آن بر فیلم، تلویزیون، و ویدئو منحصر بفرد می باشد. طراحی های موشن گرافیک زیرشاخۀ طراحی است که در سطح بالاتری انجام می شود و در آن طراحان اصول طراحی را در تولید فیلم و ویدئو بکار می برند و فناوری های انیمیشن را استفاده می کنند. طراحان اغلب در زمینۀ طراحی گرافیک سنتی آموزش می بینند اما مهارت های استفاده از صدا، مکان، و زمان را نیز فرا می گیرند. بعنوان مثال، ترکیب متن و تصاویر متحرک برای بیان ایده یا مفهوم با استفاده از ویدئو انیمیشن می تواند مثالی از این موضوع باشد. مثال های دیگر شامل متن ابتدایی فیلم جنگ ستارگان، یا لوگوهای چرخشی برخی از کانال های تلویزیونی می باشد.

فرصت های شغلی پیش رو چیست؟

شما می توانید عضو گروه تولید در زمینۀ فیلم و بازی های رایانه ای شوید. یا برای گروه های تبلیغاتی تیزر هایی را آماده کنید. شرکت های نرم افزار رایانه ای و طراحان سایت نیز می توانند شما را برای طراحی های خود استخدام کنند. علاوه بر این، می توانید در دنیای گستردۀ کاربردهای رسانۀ تلفن همراه نیز مشغول بکار شوید.
اغلب هنرمندان موشن گرافیک در صنعت موشن گرافیک یا صنایع ویدئویی مشغول بکار می شوند. بسیاری از آنها نیز در سازمان های تبلیغاتی، کانال های تلویزیونی، و سازمان های خدماتی و فنی مشغول بکار هستند. برخی از طراحان عضو گروه های تولید محتوا می شوند و در زمینۀ بازی های رایانه ای و ویدئویی فعالیت می کنند. شرکت های توسعۀ وب و نرم افزار رایانه ای طراحانی را در این زمینه برای پروژه های خود استخدام می کنند.
هنرمندان و کارشناسان انیمیشن می توانند در منزل یا در اداره مشغول بکار شوند. بسیاری از مشاغل با هنرمندانی که بصورت فریلنسر و آزاد کار می کنند آغاز بکار می کند ولی اغلب نیاز به گروهی حرفه ای برای توسعۀ کار در مراحل بالاتر دارد. طراحان ممکن است با مشتریان، مدیران، و ناظران دیدار کنند و در زمینۀ بودجه، زمان، و اهداف پروژه به بحث و تبادل نظر بپردازند.

وضعیت درآمدی موشن گرافیک

در حال حاضر موشن گرافیک از پردرآمدترین رشته ها چه در داخل ایران و چه برای کسانی که قصد مهاجرت دارند است ؛ به عنوان مثال بر اساس آمار ادارۀ کار آمریکا که در سال 2015 منتشر شده، میزان میانگین درآمد طراحان و هنرمندان موشن گرافیک حدود 64.000$ در سال است. افرادی که تاره کار هستند طبیعتا درآمد پایین تری دارند. و ده درصد بالای گروه حرفه ای ها درآمدی بالغ بر 113.000$ در سال دارند. پس ماهر بودن و داشتن خلاقیت در موشن گرافیک ، بسیار روی سطح در آمد تاثیر دارد .
در ایران هم آمار رشد بر اساس درخواستِ افکت های تصویری و انیمیشن در فیلم ها، تبلیغات در شبکه های اجتماعی و اینترنت و بازی های رایانه ای، و صنعت تلویزیون رو به افزایش می باشد.

کانون کارآفرینی با توجه به نیاز جامعه کاری ایران به متخصصین این رشته، دوره آموزشی مخصوص به خود را با سرفصل های ویژه و اساتید منتخب خود برگزار میکند. شما عزیزان میتوانید با شرکت در این دوره حضوری علاوه بر یادگیری این تخصص با آموزش های عملی و تئوری، مدرک معتبر دانشگاه تهران را نیز دریافت کنید.

جلسات دوره

مباحث تدریس شده در کلاس بصورت کاملا جزئی در زیر آورده شده است. تمامی سرفصل های زیر در طول دوره تدریس خواهند شد و شما میتوانید آموخته های خود را در انتهای دوره با این سرفصل ها مطابقت بدهید.

مدرس دوره

مالک بلوچی

مالک بلوچی

_کارگردان موشن گرافیک در اژانس تبلیغاتی ایران نوین
_کارگردان موشن گرافیک در جیبیت
_همکاری در بخش ایده پردازی و موشن گرافیک در آژانس تبلیغاتی آفتاب
جهت مشاهده نمونه کارهای ایشان به لینک زیر سربزنید:

https://instagram.com/malek.bll?igshid=174lre6kr6g67

ویژگی های دوره

سرفصل های بازار محور

سرفصل های دوره به صورت کاملا کاربردی، پروژه محور و متناسب با نیاز بازارکار حال حاضر جامعه چیده شده اند و در این دوره خبری از مباحث غیرکاربردی نیست

آموزش عملی و کاربردی

شما در هرجلسه مفاهیم را در قالب پروژه های کاربردی تمرین خواهید نمود و برای بعد از هرجلسه نیز تمریناتی درنظر گرفته میشود و یک پروژه نیز در انتهای دوره ارائه خواهید کرد تا پیاده سازی تمامی مفاهیم را کاملا تجربه کنید

اساتید باتجربه

مهمترین فاکتور انتخاب استاد برای ما تجربه کاری بالا در شرکت ها و پروژه های متنوع است تا بتوانند تجربیاتشان را در قالب سرفصل ها و تکنیک های کاربردی به دانشجویان منتقل کنند

مشاوره و پشتیبانی

علاوه بر مدت زمان کلاس در طول دوره نیم ساعت قبل و بعد از هر جلسه بصورت حضوری و در گروه های تلگرامی به صورت مجازی میتوانید سوالات خود را مطرح فرمایید


دسترسی به منابع

در طول دوره و همچنین تا 2 ماه پس از اتمام دوره به تمامی فایلها، منابع و ویدیوهای جلسات دوره که به تشخیص استاد دوره قرار خواهند گرفت، در پروفایل اختصاصی خودتان دسترسی خواهید داشت و قابلیت تمدید مدت دسترسی نیز فراهم شده است

ایجاد رزومه

در طول دوره شما پروژه های متنوعی را به عنوان تمرین طراحی میکنید و همچنین یک پروژه برای انتهای دوره درنظر گرفته میشود که میتوانید بعد از اتمام دوره، بعنوان رزومه به شرکت ها ارائه دهید

مدرک معتبر

با شرکت در این دوره و تحویل پروژه میتوانید مدرک معتبر انگلیسی با آرم دانشگاه تهران و دانشکده فنی و همراه با نمره دریافت نمایید .

مشاوره بازارکار

در طول دوره تکنیک های ورود به بازارکار و مشاوره و راهنمایی هایی در مورد نکات مهم ورود به بازارکار که حاصل تجربیات کاری استاد دوره میباشد به شما ارائه خواهد شدویژگی های دوره

 • اعطای مدرک معتبر دانشکده فنی دانشگاه تهران با نمره تمرینات کلاسی و پروژه آخر ترم
 • اختصاص پروفایل آموزشی شخصی جهت دسترسی به منابع دوره به هردانشجو به مدت ۴ ماه
 • سرفصل های بروز و بهینه سازی شده بازارکار
 • تعریف تمرین های متعدد و انجام چندین پروژه کامل در طول دوره
 • پاسخ به پرسش های دانشجویان و پشتیبانی در گروه تلگرامی
 • جلسات عملی و پروژه محور
 • تعریف یک پروژه کامل در انتهای دوره و امکان ایجاد روزمه با پروژه های انجام شده در دوره

سوالات متداول

هر جلسه شامل تمرینات کلاسی میباشد لذا حتما در این دوره لپتاپ به همراه داشته باشید كانفيگ سيستم ترجيحا بالا تر از اين حد باشد براي راحتي انجام پروژه ها و كند نبودن رندر ها Cpu: Corei7 be bala Gpu: nvidia 2gb be bala Ram: 8gb be bala Hard: SSD
در طول کلاس میتوانید سوالات مهم خود را از استاد دوره بپرسید. استاد بعد از کلاس تا هر زمان که دانشجویان سوال داشته باشند پاسخگوی سوالات هستند.و هر جلسه نیم ساعت قبل از شروع رسمی کلاس در کلاس حضور پیدا میکنند تا تمامی مشکلات شما را قبل از مباحث جدید حل کنند. همچمنین میتوانید در گروه های تلگرامی مشکلات خود را مطرح فرمایید و پاسخ را در کوتاه ترین زمان دریافت کنید در نتیجه در طول دوره شما دسترسی کامل به استاد جهت حل مشکلات خود دارید.
این دوره در دانشگاه تهران و کلاس های اماده شده برای این دوره ها برگزار میشود. آدرس و موقعیت دقیق هر دوره را میتوانید در همین صفحه پیدا کنید.
قیمت این دوره با توجه به مباحثی که در کلاس گفته میشود بسیار پایین در نظر گرفته شده است.میتوانید مجموعه های مشابه را بررسی کنید. قیمت ما با توجه به مخاطب اصلی ما یعنی دانشجویان با قیمت دانشجویی در نظر گرفته شده است و جالب است بدانید هزینه این دوره چیزی در حدود یک پنجم درآمدی است که از اولین سفارش خود بدست خواهید آورد.
بله هزینه دانشجویی در نظر گرفته شده برای تمامی دانشجویانی است که دارای کارت دانشجویی معتبر از هر نهاد دانشگاهی ایران باشند. سایرین نیز میتوانند با هزینه آزاد که اختلاف چندانی با هزینه دانشجویی ندارد (اما همچنان بسیار کمتر از قیمت های دیگر موسسات است.) در کلاس شرکت کنند.
این دوره از بخش های مختلفی تشکیل شده است. هر بخش شیوه یادگیری مخصوص به خود را دارد و متناسب با هر بخش منابعی در اختیار شما قرار خواهد گرفت. این منابع شامل ویدئو جلسات،جزوه ها،اسلایدها و یا صدای ضبط شده کلاس ها است که بر اساس تشخیص استاد متناسب با هر موضوع یک یا چندتا از منابع گفته شده در اختیار شما قرار خواهد گرفت.
در صورت انصراف پیش از شروع دوره آموزشی 25 درصد، قبل از برگزاری دو جلسه 50 درصد مبلغ شهریه کسر و مابقی عودت داده میشود. بعد از برگزاری دو جلسه دیگر هیج مبلغی عودت داده نمیشود.
کافیست برای کنسل کردن با شماره های موجود در سایت و یا اکانت تلگرام ما در ارتباط باشید تا در کمترین زمان ممکن وجه پرداختی برای شما بازگشت داده شود.

ثبت‌نام

 • تاریخ شروع دوره: 2 آبان
 • تاریخ پایان دوره: 22 آذر
 • پنجشنبه ها و جمعه ها ساعت 9 الی 13
 • 14 جلسه 4 ساعته مجموعا 56 ساعت
 • آدرس: تهران خیابان کارگر شمالی، بعد از پل جلال آل احمد، ساختمان مرکزی دانشکده فنی دانشگاه تهران
نوع بلیط مهلت ثبت نام قیمت (تومان)
ثبت نام دانشجویی(کارت دانشجویی بررسی میگردد.) 30 مهر 620,000
ثبت نام غیر دانشجویی 30 مهر 780,000
ثبت نام گروهی دانشجویی(ثبت نام همزمان حداقل 3 نفر) 30 مهر 580,000
ثبت نام گروهی غیردانشجویی (ثبت نام همزمان حداقل 3 نفر) 30 مهر 700,000
ثبت نام تسهیلاتی 30 مهر --

پشتیبانی دوره

نیاز به مشاوره دارید؟

جهت درخواست مشاوره در ارتباط با این دوره میتوانید از پشتیبانی قوی ما استفاده نمایید مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت