ثبت نام

نخستین دوره تخصصی افترافکت برای موشن گرافیک

در این دوره به متخصص موشن گرافیک تبدیل شوید.
شروع دوره
29 فروردین
مدت زمان دوره
49 ساعت
تعداد جلسات
7 جلسه
پایان ظرفیت کلاس

معرفی دوره

اگر نیم نگاهی به پروژه های سینمایی داخلی و خارجی و یا تیزر های تبلیغاتی بیندازیم ، بدون شک بالای 90 درصد ردپای موشن گرافیک دیده میشود که قابلیت ساخت یک محصول توسط یک نفر را دارا می باشد و از این رو منبع درآمد بسیار خوبی چه در بازارهای داخلی و چه در بازار خارجی می باشد.

این رشته فوق العاده در دانشگاه ها تدریس نمیشود اما با توجه به نیاز بالای بازار کاری ایران و همچنین کم بودن فعالان تخصصی در این زمینه میتواند به عنوان یکی از گزینه های اصلی ورود به بازار کاری انتخاب شود.

در کلاس موشن گرافیک ، به شما مطالب را از 0 تا 100 به صورت گام به گام با لحنی آسان، ساده و روان ارائه میدهیم. از آنجا که پایه تمام نرم افزارهای تخصصی ، پروژه محور بودن آنهاست ، با تکیه بر پروژه های متعددی که خود شما هنرجوی عزیز در کلاس موشن گرافیک انجام میدهید ، هر مطلب را برای همیشه یاد خواهید گرفت و با تسلط کامل به نرم افزار های مرتبط ، دوره motion graphic را با موفقیت به پایان خواهید رساند.

موشن گرافیک چیست؟
موشن گرافیک، تکه هایی از انیمیشن دیجیتالی هستند که هماهنگ با یکدیگر کار می کنند تا تصویری متحرک خلق کنند و در زمان استفاده از نمایش های چند رسانه ای، اغلب با فایل های صوتی ترکیب می شوند. موشن گرافیک هایی که با فناوری رسانۀ الکترونیک مانند فایل صوتی، تصویری، ارائه های پاور پوینت، CD-ROM ، نمایش های چند رسانه ای، و محتوای آنلاین ترکیب می شوند، می توانند با فنآوری های دستی مانند phenakistoscope (یکی از اصلی ترین اشکال موشن گرافیک)، thaumatrope (یک اسباب بازی معروف در سال های 1900)، zoetrope (یک ابزار قبل از فیلم برداری) ، flip book (یک سری از صفحات که بتدریج از یک صفحه به صفحۀ بعدی می رسند) نیز نشان داده شوند. در حالیکه اشکال مختلف انیمیشن های تجربی ممکن است نقاشی متحرک نامیده شوند، این رشته بعلت کاربرد انیمیشن و تاثیر آن بر فیلم، تلویزیون، و ویدئو منحصر بفرد می باشد. طراحی های موشن گرافیک زیرشاخۀ طراحی است که در سطح بالاتری انجام می شود و در آن طراحان اصول طراحی را در تولید فیلم و ویدئو بکار می برند و فناوری های انیمیشن را استفاده می کنند. طراحان اغلب در زمینۀ طراحی گرافیک سنتی آموزش می بینند اما مهارت های استفاده از صدا، مکان، و زمان را نیز فرا می گیرند. بعنوان مثال، ترکیب متن و تصاویر متحرک برای بیان ایده یا مفهوم با استفاده از ویدئو انیمیشن می تواند مثالی از این موضوع باشد. مثال های دیگر شامل متن ابتدایی فیلم جنگ ستارگان، یا لوگوهای چرخشی برخی از کانال های تلویزیونی می باشد.

فرصت های شغلی پیش رو چیست؟
شما می توانید عضو گروه تولید در زمینۀ فیلم و بازی های رایانه ای شوید. یا برای گروه های تبلیغاتی تیزر هایی را آماده کنید. شرکت های نرم افزار رایانه ای و طراحان سایت نیز می توانند شما را برای طراحی های خود استخدام کنند. علاوه بر این، می توانید در دنیای گستردۀ کاربردهای رسانۀ تلفن همراه نیز مشغول بکار شوید.
اغلب هنرمندان موشن گرافیک در صنعت موشن گرافیک یا صنایع ویدئویی مشغول بکار می شوند. بسیاری از آنها نیز در سازمان های تبلیغاتی، کانال های تلویزیونی، و سازمان های خدماتی و فنی مشغول بکار هستند. برخی از طراحان عضو گروه های تولید محتوا می شوند و در زمینۀ بازی های رایانه ای و ویدئویی فعالیت می کنند. شرکت های توسعۀ وب و نرم افزار رایانه ای طراحانی را در این زمینه برای پروژه های خود استخدام می کنند.
هنرمندان و کارشناسان انیمیشن می توانند در منزل یا در اداره مشغول بکار شوند. بسیاری از مشاغل با هنرمندانی که بصورت فریلنسر و آزاد کار می کنند آغاز بکار می کند ولی اغلب نیاز به گروهی حرفه ای برای توسعۀ کار در مراحل بالاتر دارد. طراحان ممکن است با مشتریان، مدیران، و ناظران دیدار کنند و در زمینۀ بودجه، زمان، و اهداف پروژه به بحث و تبادل نظر بپردازند.

وضعیت درآمدی موشن گرافیک
در حال حاضر موشن گرافیک از پردرآمدترین رشته ها چه در داخل ایران و چه برای کسانی که قصد مهاجرت دارند است ؛ به عنوان مثال بر اساس آمار ادارۀ کار آمریکا که در سال 2015 منتشر شده، میزان میانگین درآمد طراحان و هنرمندان موشن گرافیک حدود 64.000$ در سال است. افرادی که تاره کار هستند طبیعتا درآمد پایین تری دارند. و ده درصد بالای گروه حرفه ای ها درآمدی بالغ بر 113.000$ در سال دارند. پس ماهر بودن و داشتن خلاقیت در موشن گرافیک ، بسیار روی سطح در آمد تاثیر دارد .
در ایران هم آمار رشد بر اساس درخواستِ افکت های تصویری و انیمیشن در فیلم ها، تبلیغات در شبکه های اجتماعی و اینترنت و بازی های رایانه ای، و صنعت تلویزیون رو به افزایش می باشد.

کانون کارآفرینی با توجه به نیاز جامعه کاری ایران به متخصصین این رشته، دوره آموزشی مخصوص به خود را با سرفصل های ویژه و اساتید منتخب خود برگزار میکند. شما عزیزان میتوانید با شرکت در این دوره حضوری علاوه بر یادگیری این تخصص با آموزش های عملی و تئوری، مدرک معتبر دانشگاه تهران را نیز دریافت کنید.

نمونه تصاویر و ویدپو های موشن گرافیک

جلسات دوره

 • 🔘 آشنایی با موشن‌گرافیک
 • 🔘 آشنایی با خصوصیات تصاویر متحرک دیجیتال
 • 🔘 آشنایی با فرمت‌های ویدئویی دیجیتال
 • 🔘 آشنایی با محیط افترافکتز
 • 🔘 وارد کردن فایل‌های تصویری ثابت و متحرک و کار با لایه‌های فتوشاپ و ایلاستریتور در افترافکتز
 • 🔘 متحرک سازی مقدماتی
 • 🔘 آشنایی با قابلیت‌های لایه‌ها و تایملاین
 • 🔘 کار با افکت‌ها
 • 🔘 ماسک‌ها و تکنیک‌های متینگ
 • 🔘 کار با Shape layer
 • 🔘 متحرک‌سازی متن پیشرفته
 • 🔘 متحرک سازی با Puppet Pin
 • 🔘 کار با لایه‌های صوتی
 • 🔘 لایه‌های سه‌بعدی و دوربین گذاری
 • 🔘 آموزش کار با Tracking
 • 🔘 آموزش مقدماتی با کروماکی
 • 🔘 پارتیکل‌ها (پلاگین Trapcode Particular)
 • 🔘 متحرک سازی کاراکتر با پلاگین DuIK
 • 🔘 انیمیت پیشرفته
 • 🔘 متحرک‌سازی داینامیک با پلاگین Newton
 • 🔘 آموش کار با Expression
 • 🔘 خروجی حرفه‌ای با نرم‌افزار Media Encoder
 • مدرس دوره

  استاد ایمان یاری

  مدرس دوره‌های گرافیک، موشن گرافیک و تبلیغات

  استاد ایمان یاری
  طراح گرافیک/ موشن دیزاینر/ کارگردان هنری
  فارغ‌التحصیل گرافیک و مدیریت تبلیغات
  رئیس هیات مدیره انجمن صنفی طراحان گرافیک متحرک تهران
  مدیر و موسس خانه طراحی آرا
  مدیر هنری تیم استودیو
  مدیر آتلیه گرافیک کارگاه درنگ

  یک دوره معتبر

  مدرک معتبر

  شما با شرکت در این دوره میتوانید مدرک معتبر دانشکده فنی دانشگاه تهران را دریافت کنید.

  49 ساعت آموزش

  49 ساعت آموزش کاربردی و مستمر حضوری به همراه اساتید برجسته در دانشگاه تهران تضمین یادگیری شماست.

  شغلی ایده آل

  در این دوره تنها سرفصل های مورد نیاز بازارکار مطرح شده و از مباحث متفرقه اجتناب خواهد شد

  پشتیبانی نامحدود

  نیم ساعت قبل از کلاس و بعد از هرجلسه قبل و بعد از هر جلسه بصورت حضوری و همچنین در گروه های تلگرامی میتوانید سوالات خود را مطرح فرمایید و پس از اتمام دوره نیز درکنار شما خواهیم بود.

  مخاطبین دوره

  این دوره متفاوت با سایر دوره های موجود در ایران برگزار میگردد مخاطبین بخصوصی دارد.

  این دوره برای چه کسانی توصیه می شود؟
  • افرادی که علاقه به طراحی گرافیکی و متحرک سازی دارند.
  • افرادی که قصد فعالیت در رسانه های تبلیغاتی را دارند.
  • کسانی که میخواهند در خانه کسب درآمد داشته باشند.
  • افرادی که قصد ورود به دنیای انیمیشن را دارند.

  سوالات متداول

  برای شرکت در این دوره باید با یکی از نرم افزارهای فتوشاپ یا ایلاستریتور آشنایی داشته باشید.
  هر جلسه شامل تمرینات کلاسی میباشد لذا حتما در این دوره لپتاپ به همراه داشته باشید.
  در طول کلاس میتوانید سوالات مهم خود را از استاد دوره بپرسید. استاد بعد از کلاس تا هر زمان که دانشجویان سوال داشته باشند پاسخگوی سوالات هستند.و هر جلسه نیم ساعت قبل از شروع رسمی کلاس در کلاس حضور پیدا میکنند تا تمامی مشکلات شما را قبل از مباحث جدید حل کنند. همچمنین میتوانید در گروه های تلگرامی مشکلات خود را مطرح فرمایید و پاسخ را در کوتاه ترین زمان دریافت کنید در نتیجه در طول دوره شما دسترسی کامل به استاد جهت حل مشکلات خود دارید.
  این دوره در دانشگاه تهران و کلاس های اماده شده برای این دوره ها برگزار میشود. آدرس و موقعیت دقیق هر دوره را میتوانید در همین صفحه پیدا کنید.
  قیمت این دوره با توجه به مباحثی که در کلاس گفته میشود بسیار پایین در نظر گرفته شده است.میتوانید مجموعه های مشابه را بررسی کنید. قیمت ما با توجه به مخاطب اصلی ما یعنی دانشجویان با قیمت دانشجویی در نظر گرفته شده است و جالب است بدانید هزینه این دوره چیزی در حدود یک پنجم درآمدی است که از اولین سفارش خود بدست خواهید آورد.
  بله هزینه دانشجویی در نظر گرفته شده برای تمامی دانشجویانی است که دارای کارت دانشجویی معتبر از هر نهاد دانشگاهی ایران باشند. سایرین نیز میتوانند با هزینه آزاد که اختلاف چندانی با هزینه دانشجویی ندارد (اما همچنان بسیار کمتر از قیمت های دیگر موسسات است.) در کلاس شرکت کنند.
  این دوره از بخش های مختلفی تشکیل شده است. هر بخش شیوه یادگیری مخصوص به خود را دارد و متناسب با هر بخش منابعی در اختیار شما قرار خواهد گرفت. این منابع شامل ویدئو جلسات،جزوه ها،اسلایدها و یا صدای ضبط شده کلاس ها است که بر اساس تشخیص استاد متناسب با هر موضوع یک یا چندتا از منابع گفته شده در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

  ثبت‌نام

  • 29 فروردین ماه
  • 7 جلسه 7 ساعته
  • پنج شنبه ها از ساعت ۹ - ۱۶
  ثبت نام دانشجویی
  480 هزار تومان
  ثبت نام آزاد
  580 هزار تومان
  ثبت نام گروهی دانشجویی
  420 هزار تومان
  ثبت نام گروهی آزاد
  500 هزار تومان
  میتونی رزرو کنی میخوام ثبت نام کنم

  روز های انتهایی ثبت نام را از دست ندهید. صندلی های خالی رو به اتمام است.


  پشتیبانی دوره

  نیاز به مشاوره دارید؟

  جهت درخواست مشاوره در ارتباط با این دوره میتوانید از پشتیبانی قوی ما استفاده نمایید مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت