اگر ایده ای خلاقانه دارید و به دنبال ساخت اپلیکیشن برای اندروید هستید، این مقاله می تواند شما را یاری کند.
مطمئنا ترس از کدنویسی می تواند شما را در ساخت اپلیکیشن شخصی دو دل کرده و یا شما را وادار کند تا به دنبال بهترین نرم افزار ساخت اپلیکیشن باشید. خبر خوب این است که ورود به بازار اپلیکیشن های تلفن همراه آسان تر است ( بدون نیاز به تجربه کدنویسی). خواه برای کسب و کار، وبلاگ، محصول، خدمات یا موارد دیگر باشد، گزینه های ایجاد اپلیکیشن برا ی اندروید بسیار فراوان بوده و به سادگی یافت می شوند. با صرف اندکی زمان و تمایل به یادگیری، می توانید اپلیکیشن تلفن همراه خود را با استفاده از یکی از سیستم عامل های ساخت برنامه ذکر شده در زیر ایجاد و مدیریت کنید. (تعدادی از این برنامه ها در سیستم عامل هایی به جز اندروید هم کاربرد دارند).

١. Appery

اپلیکیشن اندروید و طراحی اپلیکیشن و ساخت اپلیکیشن

Appery یک سازنده برنامه تلفن همراه مبتنی بر ابر (Cloud) است که می توانید از آن برای ایجاد اپلیکیشن در اندروید استفاده کنید؛ و شاملApache Cordova (Phone Gap) ، Ionic و jQuery Mobile با دسترسی به اجزای داخلی آن است. از آنجایی که سازنده در ابر اجرا می شود ، هیچ نصب یا دانلودی لازم نیست و به راحتی می توان کار را شروع کرد.
Appery شامل یک ویرایشگر بصری است که از اجزای کشیدن و رها کردن (drag and drop) برای ساخت UI استفاده می کند. Appery به طور خودکار برای هر مؤلفه کد ایجاد می کند. می توانید به هر REST API (رابط برنامه‌نویسی کاربردی) متصل شده و در برنامه خود از آن استفاده کنید؛ و در صورت نیاز به ذخیره داده، سریعا یک پایگاه داده ابری اضافه کنید. همچنین با استفاده از Appery می توانید عملکردهای قدرتمندی را اضافه کرده و یا افزونه های شخصی و دلخواه خود را ایجاد کنید. اگر به صورت گروهی فعالیت می کنید، می توانید به طور همزمان پروژه خود را با افراد گروه به اشتراک بگذارید.

٢. Mobile Roadie

اپلیکیشن اندروید و طراحی اپلیکیشن و ساخت اپلیکیشن

Mobile Roadie یک سازنده اپلیکیشن است که به هر کسی امکان می دهد تا اپلیکشن اندروید خود را ایجاد و مدیریت کند. نکته مثبت این است که فرایند ساختن به شکل بصری اتفاق می افتد. این پلتفرم انواع رسانه ها را پشتیبانی کرده و کیفیت و مناسب بودن محتواها را بررسی می کند. همچنین می توانید برنامه خود را از طریق Mobile Roadie’s back end پیش نمایش دهید. به علاوه این سازنده اپلیکیشن گزینه ارسال پوش نوتیفیکیشن (Push Notification) را به شما می دهد. و این می تواند از سایت خود شما یا از طریق خود پلتفرم محتوا باشد. این پلتفرم به طور کلی زبان agnostic است ، بنابراین می توانید داده ها را در قالب های مختلفی از جمله XML ، JSON ، PHP ، CSV و HTML قرار دهید. در شروع کار چندین گزینه طرح بندی به شما ارائه می شود؛ اما می توانید هر یک از آنها را به دلخواه خود تنظیم کنید. Mobile Roadie برای برندها و سرویس ها مناسب تر از کالاها است.

٣. TheAppBuilder

اپلیکیشن اندروید و طراحی اپلیکیشن و ساخت اپلیکیشن

TheAppBuilder مجموعه ای از برنامه های مناسب برای کارمندان، مشتریان، رویدادها و بروشورها را با دو رویکرد متفاوت فراهم می کند. اگر می خواهید یک اپلیکیشن اندروید را به صورت اینترانت برای یک شرکت طراحی کنید، این یک پلتفرم مناسب خواهد بود.
با استفاده از AppLibrary اختصاصی می توانید پنجره ای را در چندین برنامه در اختیار کاربران خود قرار دهید و حتی آن را با برند شخصی خود اختصاصی کنید. شما می توانید برنامه عمومی و خصوصی را با نام کاربری و رمزعبور محافظت کنید و آنها را از طریق فروشگاه اپلیکیشن توزیع کنید. بروزرسانی ساختار و محتوای اپلیکیشن های شما آسان است، زیرا می توانید بروزرسانی های نامحدودی انجام داده و تنها با چند کلیلک آن را بر روی سیستم عامل های تلفن همراه منتشر کنید.

٤. Good Barber

اپلیکیشن اندروید و طراحی اپلیکیشن و ساخت اپلیکیشن

Good Barber یک بستر برای ساخت اپلیکیشن های اندروید به همراه برنامه های وب بهینه ارائه می دهد. برای هر یک از سیستم عامل ها، بدون کدنویسی می توانید تمام جزئیات اپلیکیشن را کنترل کنید. چندین قالب قابل تنظیم، با آیکون های زیبا و با دسترسی به فونت های گوگل برای شروع کار وجود دارند. این اپلیکیشن ها می توانند به صورت تئوری جایگزین وب سایت فعلی شما شوند؛ زیرا می توانند برای دسک تاپ ، موبایل و تبلت بهینه شوند. به علاوه می توانید اپلیکیشن خود را سازماندهی کرده و بخش هایی از فیلم، عکس، صدا و موارد دیگر را اضافه کنید.

٥. AppMachine

اپلیکیشن اندروید و طراحی اپلیکیشن و ساخت اپلیکیشن

AppMachine یک پلتفرم با کاربرد آسان برای ساخت و طراحی اپلیکیشن های بومی حرفه ای برای اندروید است. با استفاده از رابط کشیدن و رها کردن، می توانید بلوک های ساختمانی مختلفی را ترکیب کنید که ویژگی های مختلفی از جمله اطلاعات، عکس و فیلم را ارائه می دهند. بلوک ها همچنین به شما امکان می دهند تا برنامه خود را به فیس بوک، توییتر یا فروشگاه های آنلاین پیوند دهید. شما می توانید برنامه را به سبک منحصر به فرد خود طراحی کرده و مسیرهای ناوبری، رنگ ها، فونت ها و نمادهای خود را انتخاب کنید.

٦. GameSalad

اپلیکیشن اندروید و طراحی اپلیکیشن و ساخت اپلیکیشن

GameSalad به شما امکان می دهد بازی هایی را برای انواع مختلف سیستم عامل مانند اندروید ایجاد و منتشر کنید. رابط کشیدن و رها کردن آن به شما امکان می دهد تا بدون نیاز به دانش برنامه نویسی به سرعت شروع به کار کنید. به علاوه به شما این امکان را می دهد تا علوم کامپیوتر را از طریق فرآیند ساختن یاد بگیرید.
سازنده اپلیکیشن بازی دارای ویرایشگر صحنه و ویرایشگر بازیگر (کاراکتر) است. شما بیشتر وقت خود در ساخت بازی را صرف تنظیم کاراکترها در صحنه، تنظیم ویژگی ها، تصاویر، صداها و پیمایش بین بازیگران می کنید.
GameSalad دو پلن ارائه می دهد؛ یکی برای مربیان و دیگری برای توسعه دهندگان. اما هر دو به شما امکان می دهند بدون کدنویسی، یک بازی ایجاد کنید.

٧. ShoutEm

اپلیکیشن اندروید و طراحی اپلیکیشن و ساخت اپلیکیشن

ShoutEm یک سازنده اپلیکیشن با مدیریت کامل محتوا، ابزارهای قدرتمند جذب کاربر و گزینه های کسب درآمد همراه با یک فرآیند انتشار یکپارچه است. سازنده رابط گزینه های سفارشی سازی زیادی را ارائه می دهد و هر برنامه را می توان با منابع محتوا موجود مانند WordPress، Facebook ، Twitter ، و موارد دیگر کاملا یکپارچه کرد. گزینه های کسب درآمد متعدد بدان معنی است که شما می توانید به سرعت یک جریان درآمد از اپلیکیشن خود ایجاد کنید.
می توانید برنامه های خود را تحت حساب توسعه دهنده خود در Google Play منتشر کرده و برنامه یا محتوای خود را به طور همزمان به روز کنید. ShoutEm همچنین برای اطمینان از هماهنگ بودن اپلیکیشن با نسخه نهایی اندروید، بروزرسانی خودکار را ارائه می دهد.