در مرورگر گوگل کروم ابزاری تحت عنوان inspect وجود دارد که معولا برنامه نویسان و طراحان وبسایت به شدت ! از آن استفاده میکنند. این ابزار میتونه خیلی خیلی به شما نحوه درک مروگر از طراحی وبسایت و همینطور قواعد اون رو نشون بده و همینطور توسط اون میتونید در لحظه تغییرات دلخواه خود را روی وبسایت اعمال کنید و آنرا بصورت زنده مشاهده کنید.

من این ابزار رو از همون اوایلی که گوگل کروم منتشر شد دنبال میکنم و میتونم با جرات بگم که یکی از قوی ترین هاست در نوع خودش و تا امروز بسیار تا بسیار تونسته قوی عمل کنه و خیلی امکانات و ابزار های مختلفی هم در خودش جای داده.

ما توی این ویدئو برخی از مهمترین بخش های این ابزار رو آموزش دادیم. برای آموزش کامل تر به دوره جامع آموزش طراحی سایت مراجعه کنید.

inspect element چیست؟

این ابزار کدهای html و CSS و javascript  را نشان میدهد. با استفاده از inspect شما میتوانید کدهای html و css و javascript را بصورت زنده ویرایش کنید و همینطور اگر در کدهای خود مشکلی دارید توسط این ابزار آن را شناسایی و برطرف نمایید. میتونید بیشتر راجع به آموزش html ، آموزش css و به طور کلی آموزش طراحی وبسایت در بلاگمون بخونید.

بیشتر از این در مورد این ویدئو توضیح نمیدم و پیشنهاد میکنم حتما آن را مشاهده کنید.