سئو از آن جمله فعالیت هایی است که ممکن است ارزان نباشد ولی در مقایسه با روش های دیگربازاریابی دیجیتال از نرخ بازگشت سرمایه یا شاخص ROI بسیار بالایی برخوردار است.
اصلی ترین هدفی که می توان برای سئو در نظر گرفت؛ افزایش نرخ تبدیل و فروش است، پس استراتژی اصلی سئو، دستورالعملی است که برای انجام فرایند سئوسایت و دستیابی به این هدف مهم، بررسی و تنظیم میگردد.

برخلاف اینکه به طور دقیق هنوز از نحوه عملکرد رتبه بندی سایت ها توسط موتورهای جستجو، اطلاعات دقیقی وجود ندارد ، ولی بیش از ۱۰۰ فاکتورمهم و تاثیرگذار در این رتبه بندی شناسایی شده است.
از بزرگترین اشتباهات رایج کسب وکارهای امروزی، تصور آنها از این موضوع است که اگر به جایگاه یک و برتر گوگل در کلمه کلیدی خاصی دست یابند، حتما به پول زیادی دست پیدا خواهند کرد.

این در حالی است که فروش و درامد خوب از طریق بازاریابی دیجیتال در گرو نوع خدمت یا کالایی است که ارائه میشود
و فاکتورهایی مثل رضایت مشتری، پشتیبانی مناسب و کیفیت محتوای سایت از اهمیت بالایی برخوردار است و این دست از فعالیت هاست که کاربران و بازدید کنندگان سایت را به مشتری تبدیل خواهد کرد.
باید در نظر داشته باشید که صرفا با بالا بودن در یک یا چند کلمه کلیدی محدود، نتیجه ای به جز سهم اندک در بازار و افت ناگهانی با تغییر نگرش و شیوه جستجوی کاربران و کلمات کلیدی آنها در پی نخواهید داشت!

استراتژی های سئو سایت

 

مراحل اصلی استراتژی های سئو چیست؟

 

  • تحقیق کلمات کلیدی مناسب ، مهم ترین گام!

سنگ بنای اصلی سئو، انتخاب صحیح کلمات کلیدی و رصد تغییرات آنها در طول بازه ی زمانی مشخصی است.
تنها زمانی که انتخاب کلمات کلیدی براساس نیاز و پیش بینی عملکرد کاربران موتورهای جستجو انجام شود ، می توان انتظار تضمین در بازاریابی سئو و آینده کسب و کار خود یا مشتری را داشته باشیم.
با استفاده از ابزارهایMoz، Keyword Planner، Suggestions google، KWFinder، Keywordtool و… همراه تحلیل رقبا و ایجاد لیستی از ارزشمندترین کلمات در جهت اهداف سئو با سختی کم و تعداد سرچ بالا ، سئوی یک سایت یا صفحه وب آغاز می شود.

چطور با عنوان نویسی،سئو سایت خود را بهبود ببخشیم

 

  • سئو فنی

سئوی فنی یا تکنیکال؛ پیاده سازی واصلاح ساختار وبسایت، صفحات، آدرس ها، صفحه بندی مطالب و لینک سازی داخلی بر اساس تحقیق کلمات کلیدی است و همچنین بهینه سازی نمایش صفحات برای گجت های مختلف ، افزایش سرعت سایت، مدیریت ریدایرکت ها، سایت مپ و فایل Robots و سئوی داخلی سایت با استفاده از داده های ساختار یافته و نشانه گذاری های استاندارد است که بنای محکمی را در سئوی یک سایت می سازد.

 

  • تولید محتوا

فقط با داشتن یک استراتژی دقیق برای تولید محتوای وب میتوان به رشد پیوسته و مطمئنی رسید بازاریابی و تولید محتوا بر اساس اهداف کسب و کار و همچنین شناخت مخاطب هدف در این مرحله از سئو، اهمیت بسیار زیادی دارد.
پیاده سازی ساختار محتوا و صفحات، گلچین کلمات کلیدی انتخاب شده درعناوین، چگالی مناسب و مرحله بندی اهداف کوتاه مدت تا بلند مدت برای کانسپت و انتشار محتوا به روش های متنی، ویدئویی و … می تواند یک دید چالشی و آینده نگرانه در تولید محتوا باشد.

در این زمینه ، داشتن برنامه زمانی و تولید مستمر محتوا اهمیت بسیاری دارد. پاسخگویی به سوالات کاربران و مدیریت نظرات نیز یکی از بهترین راهکارهای تولید محتواست.
در بسیاری از موارد به جای افراط در تولید محتوا می توان با استفاده از تکنیک ایجاد مطالبی کاملتر از رقبا، کاربردی و راهگشا برای کاربران نتایج بهتری را بدون شک کسب کرد.

 

  • لینک سازی و فعالیت در شبکه های اجتماعی

استراتژی سئو در ادامه تحقیق کلمات کلیدی، تحلیل رقبا، سئو تکنیکال و تولید محتوا با یک برنامه لینک سازی جامع و فعالیت در شبکه های اجتماعی کامل خواهد شد.

بزرگترین اشتباهات مبتدیان در سئو

ارزش ایجاد بک لینک یا لینک خارجی به شیوه ای که از نظر گوگل طبیعی باشد بر ما مشخص است.
با تولید محتوای خوب ، سایت بدون شک سئو خواهد شد ولی با لینک سازی مطمئن این فرایند تسریع خواهد شد.

از بهترین گزینه ها برای لینک سازی خارجی می توان به درج رپورتاژ آگهی در سایت هایی با ارتباط موضوعی ، درج چند لینک فالو در سایت هایی با اسپم اسکور پایین و اعتبار دامنه بالا ، فعالیت در وبلاگ ها و فروم های مرتبط و … اشاره کرد.

 

  • سنجش عملکرد و بهینه سازی استراتژی سئو

بررسی اثربخشی مجموعه فعالیت های انجام شده، آنالیز نتایج در گوگل آنالیتیکس و سرچ کنسول، از مهمترین مولفه های تاثیرگذار در فرایند سئو می باشد.
تقویت لندینگ پیج ها بر اساس اولویت، شناسایی لینک های نامعتبر و ضعیف، رفع اشتباهات در تولید محتوا، حذف محتوای تکراری بوجود آمده در اثر ایرادات سئوی تکنیکال، شناسایی کلمات ارزشمند جدید، اصلاح صفحاتی از یک سایت که در نتایج گوگل با هم رقابت می کنند، و به طور کلی بهینه سازی مستمر، از رموز موفقیت در یک استراتژی سئو می باشد.