با توجه به بازاررقابتی کسب و کارها در ایران، امروزه داشتن یک سایت حرفه ای که معرف فعالیت ها و خدمات شما باشد از جمله موارد بسیار ضروری است.
با توجه به اینکه تعداد شرکت هایی که خدمات طراحی و سئو سایت انجام میدهند امروزه گسترش یافته ،

تنها کار شاید برای صاحبان کسب و کار یافتن یک شرکت طراحی سایت مطمئن است تا آنها بتوانند ایده های مدیران را اجرا و سایتی خلاقانه و متفاوت طراحی کنند.
اهمیت این موضوع دقیقا در همین گام اول آشکار میشود. برای همین در این مطلب من قصد دارم شما را با معیارهای مهمی که در طراحی سایتی که شما به افراد و شرکت های مختلف میسپارید آشنا کنم تا دچار اشتباه نشوید

و به راحتی و با دانش مفید طراحی سایت خود را واگذار کرده و یا خودتان به طراحی آن بپردازید.

  • مشخص کردن هدفی واضح از ایجاد سایت

قبل از سفارش یا ساخت سایت ، شما باید به روشنی هدف از طراحی و ایجاد سایت را مشخص کنید .مشخص نبودن نوع کاربرد سایت باعث می شود که طراحی سایت همان طور که انتظار میرود انجام نپذیرد.

در این مورد سوالی که باید در ابتدا پاسخ داده شود این است که کاربر پس از وارد شدن به سایت شما چه برداشتی از عملکرد سایت و بخش های مختلف آن باید بکند.
رعایت استاندارد ها ،‌ سایت شما را کاربر پسند خواهد کرد و این مورد منجر به بهبود عمکرد سایت از نظر سئو و فروش و بازدید بیشتر از نظر بازاریابی دیجیتال میشود .
پس تا قبل از مشخص شدن این موضوع ، گام های بعدی را طی کردن میتوان گفت بی فایده است.

  • دادن اطلاعات مهم در مورد کسب و کار در قسمت های مهم سایت

خودتان را جای کاربر بگذارید، کاربری که وارد سایت شما می شود به دنبال به دست آوردن اطلاعات در مورد خدمت یا محصول شما است.

آنچه برنامه نویسان جاوا اسکریپت باید درباره Vue.js بدانند

پس نکته ای که باید در طراحی سایت خوب رعایت شود این است که اطلاعات در قسمت های اصلی سایت به کاربر ارائه شود ، بجای قرار دادن لینک های مختلف به بخش های متفاوت .

  • در دسترس بودن اطلاعات تماس و راه های ارتباطی

برای جذب مشتری قرار دادن لینک های شبکه های اجتماعی ، شماره تماس و بقیه راه های ارتباطی بسیار بسیار مهم است ،

آن هم در جایی که کاربر در یک نگاه به آن دسترسی پیدا کند . در گام بعد در زمینه دیجیتال مارکتینگ این موضوع مهم است که شما راه های ارتباطی تان را در بازه های زمانی مشخصی چک کنید تا مشتری و یا بازدید کننده خود را به راحتی به مشتری دائمی خود مبدل سازید.

 

طراحی سایت

 

  • لینک دهی مشخص و نام های واضح برای منو

سادگی و مشخص بودن اسم ها و لینک های داخلی و خارجی سایت باعث می شود که کاربر از بودن در سایت شما لذت ببرد.
سادگی در عین حرفه ای بودن از اصلی ترین نکات طراحی سایت خوب است.

همچنین در لینک زدن مطالب به هم بهتر است که نام صفحه کاملا مشخص بوده و از کلمات کلیدی مرتبط استفاده شود. با استفاده از این روش از لحاظ سئو نیز سایت شما پیشرفت خواهد کرد.

  • امنیت سایت

رعایت امنیت سایت در کسب و کارها بسیاراهمیت دارد چرا که درعین اینکه اطلاعات کار شما در سایت وجود دارد ، اطلاعات کاربران شما نیز در سایت موجود است و شما نسبت به حفظ حریم آنها مسئولید .
از طرف دیگر امنیت سایت شما نشان اعتبار و جدیت کار شما هم از نگاه کاربر و هم از نگاه گوگل است،

کدام زبان برنامه نویسی برای طراحی سایت بهتر است؟

پس مطمئنا در رشد و سئو سایت شما نیز تاثیرخواهد داشت.

  • ریسپانسیو بودن سایت

ریسپانسیو بودن سایت شما به این معنا است که سایت شما متناسب با سایز صفحه گجتی که سایت شما را باز کرده است باشد مثلا در تبلت به یک سایز و در یک گوشی هوشمند با توجه به سایز صفحه نمایش داده شود. این مورد یکی از فاکتور های مهم در طراحی سایت به شمار میرود آن را فراموش نکنید.

  • داشتن هاستینگ حرفه ای و با کیفیت

از ویژگی های اصلی هر سایت خوب یک هاستینگ خوب و حرفه ای است. این قابلیت باعث می شود که کیفیت سرویس دهی شما افزایش پیدا کند و زمان پاسخ گویی شما به مشکلات کاهش و در دسترس بودن شما افزایش پیدا کند. این مورد نیز در سئو شما بی نهایت اهمیت دارد چه از نظر کاربر چه از نظر گوگل.

  • داشتن قسمت سوالات متداول

برای کاربران همواره سوالاتی در هنگام مراجعه به سایت های مختلف مخصوصا اگر قصد خرید یا استفاده از خدمات را داشته باشند به وجود می آید، به خصوص اگر سایت شما فروشگاهی باشد.
وقتی که ترافیک سایت شما بالا برود باطبع حجم سوالات افزایش پیدا خواهد کرد که بیشتر این سوالات هم در بین کاربران تکراری خواهد بود.
پس بهتر است که این سوال های تکراری را جمع کرده و همراه با پاسخ های مناسب و کامل در قالب یک پست در شبکه های اجتماعی و یا به عنوان یک پست از مطالب بلاگتان منتشر کنید .
مهم نیست چگونه! فقط تنها چیزی که مهم است این است که آن سوالات بی پاسخ نماند!

5 راه جلوگیری از شکست کسب و کار خود (قسمت اول)

 

از طرف تیم آموزشی کانون کارآفرینی دانشگاه تهران، امیدوارم این پست برای شما مفید بوده باشد.