ثبت نام

هفتمین دوره آموزش مقدماتی خلبانی

شروع دوره
1 مرداد
زمان دوره
15 ساعت
تعداد جلسات
6 جلسه

معرفی دوره

شاید کمتر کسی را بتوان یافت که دست‌کم در سال‌های آغازین زندگی به خلبان‌شدن تمایل نداشته است؛ تمایلی که در علاقه دیرین انسان به پرواز ریشه دارد. در دهه‌های گذشته این حس با باز‌کردن دست‌ها از هم و دویدن به خیال پرواز بال می‌گرفت، اندکی بعد به بازی‌های آتاری دست یافت و اکنون با شبیه‌سازهای بسیار دقیق و پیچیده که روی تبلت‌ها نیز قابل اجرا هستند، برطرف می‌شود.

 با این حال، گرچه همیشه کسانی بوده‌اند که این رویا را پیگیری کرده و به سرانجام رسانده‌اند، اما دیگر افراد اغلب آنقدر زود این تصمیم را به فراموشی سپرده‌اند که حتی از اطلاعات اولیه درباره خلبان‌شدن و روش‌ها و شرایط آن نیز بی‌خبرند.

در ایران و بسیاری از کشورهای دیگر دو راه اصلی برای خلبان‌شدن وجود دارد. نخست انتخاب رشته هوانوردی در دانشگاه هوایی ارتش است و دوم گذراندن دوره‌های لازم و گرفتن مدارک مورد نیاز خلبانی که البته خانم‌ها تنها راه دوم را می‌توانند انتخاب کنند.

اکنون پس از تجربه شش دوره موفق  کانون کارآفرینی دانشگاه تهران با همکاری شرکت مهندسی فاتحان آسمان نواندیش و آموزشگاه خلبانی سبا برای هفتمین بار این دوره  مهیج را برگزار می نماید.

سرفصل های دوره

مباحث تدریس شده در کلاس بصورت کاملا جزئی در زیر آورده شده است. تمامی سرفصل های زیر در طول دوره تدریس خواهند شد و شما میتوانید آموخته های خود را در انتهای دوره با این سرفصل ها مطابقت بدهید.

مدرس دوره

خلبان شهرام شریفی

خلبان شهرام شریفی

اینجانب شهرام شریفی 
⚪️ دارنده گواهینامه خلبانی P.P.L 
⚪️ دارنده گواهینامه خلبانی C.P.L 
⚪️ دارنده گواهینامه خلبانی F.I 
⚪️ سال 84 تا 87:آماده سازی هواپیمای R.P.V ، چک های اولیه هواپیما و بخش عملیات پرواز 
⚪️ سال 87 تا 90: خلبانی هواپیمای R.P.V ، طراحی ترمز یک فروند R.P.V مربوط به صنایع هوایی 
⚪️ پرواز هواپیمای R.P.V برای نیروی هوایی ارتش، صیاد شیرازی، اپتیک اصفهان 
⚪️ تست های پروازی مختلف برای پدافند نیروی هوایی ارتش 
⚪️ بهینه سازی هواپیمای مهاجر 2

یک دوره معتبر

مدرک معتبر

با شرکت در این دوره و تحویل پروژه میتوانید مدرک معتبر انگلیسی با آرم دانشگاه تهران و دانشکده فنی و همراه با نمره دریافت نمایید.

پروفایل شخصی

در طول دوره و همچنین تا 2 ماه پس از اتمام دوره به تمامی فایلها، منابع و ویدیوهای جلسات دوره در پروفایل اختصاصی خودتان دسترسی خواهید داشت

پشتیبانی نامحدود

نیم ساعت قبل و بعد از هر جلسه بصورت حضوری و همچنین در گروه های تلگرامی به صورت مجازی میتوانید سوالات خود را مطرح فرمایید و پس از اتمام دوره نیز درکنار شما خواهیم بود

ویژگی های دوره

 • این دوره بصورت مقدماتی بوده و مدرک اهدایی در انتهای دوره به هیچ عنوان به منزله ی گواهینامه خلبانی PPL نمی‌باشد.
 • برای دریافت گواهینامه PPL شما باید دوره ای با ۳۰ ساعت پرواز بگذرانید و شهریه بالای ۲۰ میلیون تومان باید پرداخت کنید، اما خیلی ها هستند با اولین جلسه پرواز متوجه میشوند بیش از حد از ارتفاع میترسند و نمیتوانند ادامه دهند و لذا پول پرداختی آنها سوخت میگردد.
 • ما در این دوره بصورت مقدماتی آموزش تئوری به شما میدهیم و یک جلسه پرواز با هواپیمای دو نفره برای آشنایی برگزار میکنیم.
 • با مدرک اهدایی این دوره میتوانید در فرودگاه های پیشنهادی به کمک استاد کاپیتان پرواز نمایید.
 • بعد از گذراندن این دوره و کسب امتیازات لازم و علاقه مندی به دوره های تکمیلی و دریافت گواهینامه خلبانی معرفی میشوید.
 • جلسه پرواز در فرودگاه انجام می‌گیرد، لذا بدیهی است مسئولیت افراد در این جلسه بر عهده فرودگاه بوده و دانشگاه مسئولیتی ندارد.
 • هواپیماهای مورد استفاده از نوع فوق سبک و به اصطلاح بال رو می‌باشند که از نظر فنی پایدار ترین و امن ترین حالت ساختار هواپیماست.
 • این هواپیماها دارای چتر نجاتی بوده که در صورت بروز مشکل باز شده و با توجه به وزن سبک هواپیما، کل هواپیما را آرام بر روی زمین مینشاند
 • شرکت کنندگان می‌بایست فرم رضایتنامه کتبی را برای جلسه پرواز در شروع دوره تکمیل نمایند، شرکت کنندگان زیر ۱۸ سال می‌بایست فرم رضایتنامه از طرف ولی خود را تحویل دهند.

سوالات متداول

در طول کلاس میتوانید سوالات مهم خود را از استاد دوره بپرسید. استاد بعد از کلاس تا هر زمان که دانشجویان سوال داشته باشند پاسخگوی سوالات هستند.و هر جلسه نیم ساعت قبل از شروع رسمی کلاس در کلاس حضور پیدا میکنند تا تمامی مشکلات شما را قبل از مباحث جدید حل کنند. همچمنین میتوانید در گروه های تلگرامی مشکلات خود را مطرح فرمایید و پاسخ را در کوتاه ترین زمان دریافت کنید در نتیجه در طول دوره شما دسترسی کامل به استاد جهت حل مشکلات خود دارید.
این دوره در دانشگاه تهران و کلاس های اماده شده برای این دوره ها برگزار میشود. آدرس و موقعیت دقیق هر دوره را میتوانید در همین صفحه پیدا کنید.
قیمت این دوره با توجه به مباحثی که در کلاس گفته میشود بسیار پایین در نظر گرفته شده است.میتوانید مجموعه های مشابه را بررسی کنید. قیمت ما با توجه به مخاطب اصلی ما یعنی دانشجویان با قیمت دانشجویی در نظر گرفته شده است و جالب است بدانید هزینه این دوره چیزی در حدود یک پنجم درآمدی است که از اولین سفارش خود بدست خواهید آورد.
بله هزینه دانشجویی در نظر گرفته شده برای تمامی دانشجویانی است که دارای کارت دانشجویی معتبر از هر نهاد دانشگاهی ایران باشند. سایرین نیز میتوانند با هزینه آزاد که اختلاف چندانی با هزینه دانشجویی ندارد (اما همچنان بسیار کمتر از قیمت های دیگر موسسات است.) در کلاس شرکت کنند.
این دوره از بخش های مختلفی تشکیل شده است. هر بخش شیوه یادگیری مخصوص به خود را دارد و متناسب با هر بخش منابعی در اختیار شما قرار خواهد گرفت. این منابع شامل ویدئو جلسات،جزوه ها،اسلایدها و یا صدای ضبط شده کلاس ها است که بر اساس تشخیص استاد متناسب با هر موضوع یک یا چندتا از منابع گفته شده در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

ثبت‌نام

 • تاریخ شروع: 1 ام مردادماه
 • تاریخ پایان: 5 ام شهریورماه
 • دانشجویی و آزاد: سه شنبه ها ساعت 16 الی 19
  دانش آموزی: سه شنبه ها ساعت 13 الی 16
 • ۵ جلسه ۳ ساعته به صورت تئوری و یک جلسه پرواز با هواپیمای دونفره در فرودگاه
 • آدرس: تهران خیابان کارگر شمالی، بعد از پل جلال آل احمد، ساختمان مرکزی دانشکده فنی دانشگاه تهران
نوع بلیط مهلت ثبت نام قیمت (تومان)
ثبت نام دانشجویی(کارت دانشجویی بررسی میگردد.) 28 ام تیرماه 2،100،000 تکمیل شد
ثبت نام آزاد 28 ام تیرماه 2،300،000 تکمیل شد
ثبت نام دانش آموزی 28 ام تیرماه 1،900،000 تکمیل شد
ثبت نام گروهی دانشجویی(ثبت نام همزمان حداقل 3 نفر) 28 ام تیرماه 2،000،000 تکمیل شد
ثبت نام گروهی آزاد(ثبت نام همزمان حداقل 3 نفر) 28 ام تیرماه 2،200،000 تکمیل شد
ثبت نام گروهی دانش آموزی(ثبت نام همزمان حداقل 3 نفر) 28 ام تیرماه 1،800،000 تکمیل شد
ثبت نام تسهیلاتی 28 ام تیرماه -- تکمیل شد

پشتیبانی دوره

نیاز به مشاوره دارید؟

جهت درخواست مشاوره در ارتباط با این دوره میتوانید از پشتیبانی قوی ما استفاده نمایید مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت