ّ دوره کاربردی برنامه نویسی پایتون
ثبت نام

هشتمین دوره کاربردی برنامه نویسی پایتون

شروع دوره
۳ مهر
مدت زمان دوره
۳۹ ساعت
تعداد جلسات
۱۳ جلسه

معرفی دوره

پایتون چیست؟

پایتون که برخی آن را پایتان (python) نیز میگویند یک زبان برنامه نویسی سطح بالا ،شئ گرا ، Open Source و  تفسیری است که دارای دستورها و کدهای ساده و پویاست. زبان برنامه نویسی پایتون بسیار ساده تر از زبان های برنامه نویسی دیگر است. بوسیله پایتون ساخت برنامه های کاربردی به صورت ساده تر برای ما ممکن شد.

چرا از پایتون استفاده میکنیم :

 • پایتون زبان سطح بالاست(High-Level) :

منظور از سطح بالا بودن پایتون این است که با زبان طبیعی ما انسان ها سازگار است . که کار را برای برنامه نویسان مبتدی بسیار ساده میکند . چرا؟ چون همانطور که حرف میزنیم ، مینویسیم.

 • پایتون یک زبان تفسیری است(Interpreted):

کدهای زبان برنامه نویسی پایتون خط به خط اجرا می شوند . که رفع خطا کردن کدها را بسیار بهینه تر و ساده تر میکند .

 • پایتون کدها و دستورات(syntax) ساده ای دارد

 • پایتون یک زبان برنامه نویسی پویا (داینامیک) است.

 • پایتون یک زبان برنامه نویسی شئ گراست (Objec-Oriented)

کاربرد های شگفت انگیز پایتون

پایتون از سال 1991 ایجاد شد و از آن زمان و مخصوصا سال های اخیر توجه بسیاری از برنامه نویسان و کسانی که میخواهند با برنامه نویسی آشنا شوند را به خود جلب کرد . یکی از مهم ترین دلیل های توجه بسیار به این زبان برنامه نویسی دوست داشتنی کابردها و قابلیت های فراوان آن است :

 • ساخت وب-اپلیکیشن ها با استفاده از فریم ورک های محبوب پایتون مانند جنگو(Django )و Flask
 • از کاربرد های دیگر پایتون مشخص کردن فایل ها و ذخیره داده ها در دیتابیس ها است.
 • پایتون محاسبات پیچیده علمی ، آماری و آنالیز را ساده کرد.
 • ساخت نرم افزارها و پیاده سازی آن ها توسط پایتون ساده شد.

دوره آموزش پایتون آکادمی آمانج

در دوره آموزش پایتون تمامی مفاهیم بنیادی برای آغاز فرآیند برنامه نویسی به زبان پایتون پوشش داده می شود پس از پایان دوره پایتون دانشجو مهارت لازم برای بکارگیری زبان برنامه نویسی  پایتون را در برنامه های کاربردی را خواهد داشت . دوره آموزش پایتون یک آغاز برای بکارگیری زبان پایتون در برنامه های علمی کاربردی پیچیده می باشد. تکیه بر طراحی الگوریتم و پیاده سازی به زبان برنامه نویسی پایتون از اولویت های این دوره می باشد .

پایتون در چند سال گذشته در ایران بسیار پر مخاطب شده و علاقه های زیادی در کسب و کارهای محتلف به سمت آن معطوف شده است . کاربردهای فراوان پایتون و فریمورک های پایتون از دلایل این علاقه هستند . شما با متخصص شدن در زبان برنامه نویسی پایتون می توانید در هرکدام از حوزه های زیر مشغول به فعالیت شده و کسب درآمد کنید:

Card image
 

متخصص داده

داده در جامه جهانی امروز مهم ترین قسمت هر مسئله ایست . یکی از بهترین پلتفرم هایی که بتوان با آن آنالیز های داده و کار با داده را انجام داد پایتون است.

از ترکیب کار با داده و هوش مصنوعی دو فیلد بسیار مهم امروزی یعنی ماشین لرنینگ (یادگیری ماشین) و دیپ لرنینگ(یادگیری عمیق) پدیدار شده اند . دو فیلدی که در چند سال اخیر در ایران به مشاغل پرطرفدار تبدیل شده است.

Card image
 

مهندس نرم افزار

ساخت ، طراحی ، توسعه و نگهداری نرم افزار ها از دیگر کاربردهای درآمد زای زبان برنامه نویسی پایتون است .

Card image
 

توسعه دهنده وب

با آمدن فریمورک های جنگو(Django) و فلاسک(Flask) ارتباط پایتون با دنیای وب برقرار شد.

فریمورک Django از محبوب ترین فریمورک های تحت وب است که خود بر پایه پایتون است که نسبت به رقبای خود برنامه نویسی را برای کاربران راحت تر کرده است که شرکت های بزرگی مثل اینستاگرام ، گوگل و یوتیوب از آن استفاده کرده اند که در چند سال اخیر  در ایران نیز بسیار محبوبیت نشان داده است..

برای متخصص شدن در هرکدام از موارد بالا باید زبان برنامه نویسی پایتون را بلد باشید و سپس بتوانید در حوزه تخصصی دلخواهتان فعالیت کنید .

هم اکنون آکادمی امانج بعد از برگزاری هفت دوره موفق آموزش پایتون هم اینک دوره هشتم ۳۹ ساعته آموزش پایتون را برای آشنایی و فعالیت هرچه بیشتر شما عزیزان و پاگذاشتن در دنیای بی نهایت آموزش پایتون با سرفصلهای مناسب برای یادگیری آسان تر و بهتر پایتون تعریف کرده است .

بعد از پایان این دوره می توانید هرکدام از حوزه های تعریف شده در بالا را درپایتون انتخاب نموده و در آنها فعالیت کرده و کسب درآمد کنید. به عنوان مثال اگر به کار با داده و هوش مصنوعی علاقه داشتید بعد از این دوره وارد دوره آموزش یادگیری ماشین (ماشین لرنینگ) و آموزش یادگیری عمیق (دیپ لرنینگ) شوید تا با دنیای هوش مصنوعی و بازارکار آن آشنا شوید . در پایان این دوره دو جلسه آشنایی با قسمتها و فریمورک های مختلف پایتون خواهید داشت تا با این زبان برنامه نویسی محبوب بیشتر آشنا شده و حوزه خود را مشخص کنید.

 

 

هم اکنون آکادمی آمانج بدلیل تقاضای زیاد شما عزیزان در شبکه های اجتماعی ، تلگرام و ...و همراهی هرچه بیشتر با عزیزانی که توانایی حضور در کلاس ها در تهران را بدلیل رفت و آمد دشوار از شهرستان تا تهران را ندارند و همینطور عدم امکان پیشبینی وضعیت بحران کرونا در فصل بهار، برای برگزاری آموزش غیر حضوری و آنلاین پیش قدم شده و به برگزاری دوره های آموزش آنلاین و غیر حضوری همت گمارده است.
آکادمی آمانج دوره غیر حضوری 52 ساعته آموزش برنامه نویسی پایتون را برای این دسته از عزیزان زیر نظر استاد مجرب و با تجربه که سابقه برگزاری 7 دوره آموزش پایتون کاربردی به صورت حضوری و ساعتها آموزش ویدئویی برنامه نویسی پایتون ، آموزش های آنلاین پایتون و وبینار برنامه نویسی پایتون را دارند تعریف می نماید .
در دوره آموزش پایتون غیر حضوری تمام تلاش ما بر این است بدون کاهش کیفیت آموزش و بهره وری شما عزیزان در آرامش کامل و به صورت ویدئویی،وبینار و جلسات متعدد رفع اشکال و پرسش و پاسخ و تعریف پروژه های متعدد  پایتون  کلاس ها برگزار گردد .
روند کلی کلاس آموزش برنامه نویسی پایتون غیرحضوری به اینگونه است که در یک سری از جلسات ویدئوهایی را دریافت کرده و شروع به آموزش و تمرین میکنید. در یک سری جلسات نیاز است تا آموزش پایتون آنلاین و در حضور استاد و به صورت کلاس وبینار ببیند تا شکل آموزش پایتون برای ایشان تثبیت شود. بعد از جلساتی نیاز است که مشکلات خود را از مدرس دوره پرسیده و از سوالات هم کلاسیهای آنلاینتان نیز مطلع شده و بار علمی خود را در زبان برنامه نویسی پایتون بالا ببرید.
سرفصلهای دوره حضوری با دوره پایتون غیر حضوری هیچگونه تفاوتی ندارد و تمامی سرفصلهای آموزش برنامه نویسی پایتون حضوری را در دوره غیرحضوری نیز فراخواهید گرفت .
در طول دوره تعدادی پروژه عملی را برای یادگیری هرچه بهتر مطالب انجام خواهید داد و در جلسات رفع اشکال و پرسش و پاسخ مشکلات خود را برطرف خواهید کرد .
دوره آموزش پایتون غیر حضوری همانند دوره حضوری ، برای بازدهی هرچه بیشتر دانشجویان دارای ظرفیتی محدود است و در صورت تکمیل ظرفیت توانایی تکمیل ظرفیت رو نداریم. پس تا دیر نشده و دوره پرتقاضای آموزش برنامه نویسی پایتون حضوری و غیر حضوریمون پر نشده اقدام به ثبت نام کنید .

جلسات دوره

در این دوره، تمامی مفاهیم بنیادی برای آغاز فرآیند برنامه نویسی به زبان پایتون پوشش داده می شود. پس از پایان دوره، دانشجو مهارت لازم برای بکارگیری زبان برنامه نویسی پایتون را در برنامه‌های کاربردی ساده را خواهد داشت. این دوره یک آغاز برای بکارگیری زبان پایتون در برنامه‌های علمی و کاربردی پیچیده و دوره های تخصصی یادگیری ماشین، یادگیری عمیق و دانمشند داده و ... می‌باشد. تکیه بر طراحی الگوریتم و پیاده‌سازی به زبان برنامه‌نویسی پایتون از اولویت‌های این دوره می‌باشد.

مدرس دوره

مهندس امیرحسین ریحانی

متخصص برنامه نویسی پایتون

مهندس امیرحسین ریحانی

 • دانشجوی کارشناسی ارشد دانشکده برق و کامپیوتر، دانشکده فنی دانشگاه تهران
 • متخصص برنامه نویسی پایتون
 • متخصص برنامه نویسی .net و برنامه نویسی شی گرا بر مبنای زبان ++C و #C (دارای گواهینامه دوره ++C و #C مرکز آموزش تحقیقات دانشگاه تهران)
 • انجام تحقیقات در زمینه محاسبات با کارایی بالا به ویژه در سیستم های محاسباتی Exascale توزیع شده
 • کار با Linux و برنامه های متن باز

ویژگی های دوره

متخصصین باتجربه و سرفصل های کاربردی

سرفصل های دوره به صورت کاملا کاربردی، پروژه محور و متناسب با نیاز بازارکار حال حاضر جامعه چیده شده اند و در این دوره خبری از مباحث غیرکاربردی نیست

هم حضوری هم غیرحضوری

در این دوره هم بصورت حضوری و هم غیرحضوری میتوانید شرکت کنید. هر دو دوره بشکلی برنامه ریزی شده اند که انتقال محتوا، پیاده سازی پروژه و پشتیبانی به بهترین شکل انجام شده تا بالاترین بهره وری را داشته باشید.

بورسیه دانشجوی برتر دوره

با ارزیابی پروژه های ارائه شده دانشجویان در دوره حضوری توسط استاد دوره، مبلغ شهریه دانشجوی برتر دوره به طور کامل عودت داده خواهد شد

مشاوره و پشتیبانی

روش های متفاوت پشتیبانی و رفع اشکال در هر دو دوره حضوری و غیرحضوری به طور کامل برنامه ریزی شده است و شما میتوانید به راحتی با استاد دوره در ارتباط بوده و مشکلات خود را برطرف نمایید.


دسترسی به منابع

در طول دوره و همچنین تا ۲ ماه پس از اتمام دوره به تمامی فایلها، منابع و ویدیوهای جلسات دوره در پروفایل اختصاصی خودتان دسترسی خواهید داشت و قابلیت تمدید مدت دسترسی نیز فراهم شده است

ایجاد رزومه

در طول دوره شما پروژه های متنوعی را به عنوان تمرین طراحی میکنید و همچنین یک پروژه برای انتهای دوره درنظر گرفته میشود که میتوانید بعد از اتمام دوره، بعنوان رزومه داشته باشید.

مدرک معتبر

دانشجویان هر دو دوره حضوری و غیرحضوری با تحویل پروژه نهایی دوره،میتوانند مدرک نمره دار آکادمی آمانج را دریافت نمایند. گرچه مدرک اصلی که ما به شما ارائه میکنیم تخصصی است که با آن میتوانید در شرکتها و پروژه ها مشغول به کار شوید.

مشاوره بازارکار

در انتهای دوره تکنیک های ورود به بازارکار و مشاوره و راهنمایی دقیق در مورد اخذ پروژه، استخدام، عقد قرارداد و سایر نکات مهم که حاصل تجربیات کاری استاد دوره میباشد به شما ارائه خواهد شداطلاعات بیشتر

 • بازگشت کامل شهریه دانشجوی برتر دوره
 • این دوره بدون هیچگونه پیش نیازی برگزار میشود
 • اعطای مدرک نمره دار آکادمی آمانج با نمره تمرینات کلاسی،آزمون و پروژه آخر ترم
 • اختصاص پروفایل آموزشی شخصی جهت دسترسی به منابع دوره به هردانشجو به مدت ۴ ماه
 • سرفصل های بروز و بهینه سازی شده جهت ورود به شاخه های تخصصی مرتبط
 • تعریف تمرین های متعدد متناسب با محتوای جلسات و پروژه پایان دوره
 • جلسات عملی و تمرین محور
 • پاسخ به پرسش های دانشجویان و پشتیبانی در گروه تلگرامی
 • امکان شرکت در دوره هم به صورت حضوری و هم غیرحضوری

سوالات متداول

تا زمانیکه شما با چالش های پروژه های واقعی بازارکار روبرو نشوید وراه حل آنها را با متخصصین باتجربه یاد نگیرید، ورود شما به بازارکار تصور پوچی خواهد بود. پس قطعا در این دوره شما به طور کاملا عملی پروژه های متنوعی را پیاده سازی کرده و تجربیات ارزشمندی را کسب خواهید نمود.
این دوره هیچگونه پیشنیازی ندارد و صفر تا صد آموزش داده خواهد شد. برای شرکت در این دوره کافیست علاقه و پشتکار و مهارت کار با کامپیوتر داشته باشید.
بله در جلسات عملی و کارگاه های پروژه محور دوره بایستی لپتاپ به همراه داشته باشید.
در طول کلاس میتوانید سوالات مهم خود را از استاد دوره بپرسید. استاد بعد از کلاس تا هر زمان که دانشجویان سوال داشته باشند پاسخگو خواهند بود و هر جلسه نیم ساعت قبل از شروع رسمی جلسه در کلاس حضور پیدا میکنند تا تمامی مشکلات شما را قبل از مباحث جدید حل کنند. همچنین میتوانید در گروه های تلگرامی مشکلات خود را مطرح نمایید و پاسخ را در کوتاه ترین زمان دریافت کنید در نتیجه در طول دوره شما دسترسی کامل به استاد جهت حل مشکلات خود دارید.
با سنجش عملکرد شما در طول دوره و پروژه نهایی ارائه شده، دانشجوی برتر ، بورسیه آمانج شده و مبلغ شهریه ایشان به طور کامل عودت داده خواهد شد.این سنجش به طور کامل توسط استاد دوره و تیم فنی آمانج انجام خواهد شد.
قیمت این دوره با توجه به مباحثی که در کلاس گفته میشود بسیار پایین در نظر گرفته شده است و شما درصورت همراهی با دوره و تمرین مستمر قطعا میتوانید با اولین درآمد خود ۲ برابر این مبلغ شهریه را کسب کنید. همچنین میتوانید از تسهیلات قسطی نیز استفاده نمایید.
تمامی کلاس ها در دانشکده فنی دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.
در صورت انصراف پیش از شروع دوره آموزشی ۲۵ درصد، قبل از برگزاری دو جلسه ۵۰ درصد مبلغ شهریه کسر و مابقی عودت داده میشود. بعد از برگزاری دو جلسه دیگر هیج مبلغی عودت داده نمیشود.
تمامی دانشجویان دانشگاه های سراسرکشور با داشتن کارت دانشجویی معتبر شامل تخفیف دانشجویی خواهند شد.
سایرین نیز میتوانند با هزینه آزاد که اختلاف چندانی با هزینه دانشجویی ندارد در کلاس شرکت کنند.

ثبت‌نام

 • تاریخ شروع دوره: ۳ مهر
 • تاریخ پایان دوره: ۴ دی
 • پنجشنبه ها ساعت ۱۵ الی ۱۸
 • ۱۳ جلسه ۳ ساعته مجموعا ۳۹ ساعت
 • مکان برگزاری: تهران خیابان کارگر شمالی، بعد از پل جلال آل احمد، ساختمان مرکزی دانشکده فنی دانشگاه تهران
نوع بلیط قیمت (تومان)
ثبت نام دانشجویی(کارت دانشجویی بررسی میگردد.)
ثبت نام غیر دانشجویی
ثبت نام گروهی دانشجویی(ثبت نام همزمان حداقل 3 نفر)
ثبت نام گروهی غیردانشجویی (ثبت نام همزمان حداقل 3 نفر)
ثبت نام تسهیلاتی

تجربه دوره های قبل

پشتیبانی دوره

- با مطالعه توضیحات این صفحه به سوالاتتون پاسخ داده نشد؟
- نیاز به مشاوره و یا راهنمایی بیشتر دارید؟
- در مورد شرکت در دوره تردید دارید؟
- مشاوره تخصصی تری نیاز دارید؟

تیم پشتیبانی ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان است. کافیست با شماره زیر تماس بگیرید

amanjacademy@

amanjacademy@